Dark Net ‘in yüzde yirmisi sadece bir Hacker tarafından hacklendi!

Dark Net ‘te binlerce site hacklendi!

Geçtiğimiz günlerde Dark Net‘in yaklaşık olarak %20’lik kısmı anonim bir hacker tarafından kullanıma kapatıldı. Daha açık konuşacak olursak gizemli hacker bir hosting firmasının sunucularına saldırarak 10.000 siteyi kullanılamaz hale getirdi.

 

Dark Net nedir ve nasıl erişilir?

Kullanıcılarının kimliklerini gizleyerek kısmen daha güvenli internette surf için tasarlanan Tor Browser, ana arama motorları (Google, Yandex gibi) tarafından dizine eklenmeyen ve yasadışı online etkinlikler için bir merkez görevi gören Dark Web ‘e giriş için kullanılmaktadır.

 

 

Peki bu hacker neden Freedom Hosting II saldırdı?

Verilen bilgilere göre firmanın sunucularının yaklaşık olarak %50 si çocuk pornosu içerikli web siteleri barındırmaktaydı.

Ayrıca söz konusu hacker, 74 GB kullanıcı bilgisi yanında 2,3 GB database ‘i de çaldı.  Firmanın çalınan database ‘i 381,000 kullanıcı e-posta adresine denk geliyor.

Ek olarak gizemli hackerımızın Anonymous adlı hacker grubunnun bir üyesi olduğu iddia edilmekte.

Sitelere erişmek isteyen kullancılar ise “Hello, Freedom Hosting II, you’ve been hacked.”  yazısıyla karşılaştı. Yani Merhaba, Freedom Hosting II, hacklendiniz.” Bu arada Freedom Hosting II, hacklenen firmanın adı.

 

Varsayımlara göre bu saldırının diğer hackerlar tarafından da devam ettirileceği söylenmekte. Bulunan açık ile birçok siteye/sunucuya saldırı yapılacak ve Dark Web temizlenmeye çalışılacak.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =