CTF! Beyaz Şapkalı Hackerlar yarışıyor

Bu yazıyı okuyanların aklına CTF nedir diye bir soru gelmiş olabilir, hemen açıklayayım. CTF siber güvenlik alanında eğitim amaçlı düzenlenen yarışmalardır. CTF'in açılımı Capture the Flag yani türkçesi "Bayrağı Kap". Bu yarışmalara tek başınıza katılabildiğiniz gibi grup olarakta katılabilirsiniz. Yarışmanın asıl amacı, hack konusunda teorik bilgiye sahip olan insanların bu bilgilerini pratiğe dökerek kendilerini test etmelerini sağlamaktır.

hackingwars-ctf-yarismasi

www.hackingwars.online sitesinde 24 aralık 00:00 da başlayan CTF halen devam etmekte , 24-27 aralık tarihleri arasında sürecek yani soruları çözmek için hackerların 3 günleri var. Ayrıca siber güvenlik alanının önde gelen şirketlerinden INVICTUS ve PRODAFT'ın sponsorluğunda yapılan bu yarışmaya ilgi bi hayli yüksek 270 takımın katıldığı yarışmada kimin birinci olacağını hackerların yetenekleri belirleyecek.

Bu CTF yarışmasını duymamış yada katılamamış arkadaşlar için bir kaç gün içinde soruları eklemeyi planlıyorum. Bu CTF'in soruları ve diğer CTF yarışmaları hakkında bilgi almak için takipte kalın.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =